Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Mr Philip Hollobone MP

Constituency
Kettering

Introduction

Mr Philip Hollobone MP was born Philip Thomas Hollobone on 07 November 1964 in Bromley, England and is the Conservative MP for Kettering.

Committees

Currently sitting on the Panel of Chairs (since June 2010), Mr Philip Hollobone does not chair at this time.

He has in the past sat on Backbench Business Committee (Jul 2015 to May 2016), Backbench Business Committee (Jun 2010 to May 2012), Transport Committee (Dec 2006 to May 2010), Crossrail Bill (Dec 2005 to Nov 2007).

You can contact Mr Philip Hollobone in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 8373

Fax : 020 7219 8802

Email : philip.hollobone.mp@parliament.uk

Constituency

Tel: 01536 414715; 07979 850126