Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

John Grogan MP

Constituency
Keighley

Introduction

John Grogan MP was born John Timothy Grogan on 24 February 1961 in England and is the Labour MP for Keighley. He has been an MP since 08 June 2017 and has previously sat in the House of Commons for Selby.

Committees

Currently sitting on the Environment, Food and Rural Affairs Committee (since September 2017), John Grogan does not chair at this time.

He has in the past sat on Northern Ireland Affairs Committee (Jul 2005 to May 2010), Northern Ireland Affairs Committee (Jul 1997 to May 2001).

You can contact John Grogan in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 0207 219 2642

Email : john.grogan.mp@parliament.uk

Constituency

Keighley Civic Centre, 81 North Street, Keighley, BD21 3RZ

Phone : 01535 681433