Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Richard Fuller MP

Constituency
Bedford

Introduction

Richard Fuller MP was born Richard Fuller on 30 May 1962 in Bedford, England and is the Conservative MP for Bedford.

Committees

Currently sitting on the Business, Energy and Industrial Strategy Committee (since October 2016), Regulatory Reform (since October 2015), Richard Fuller does not chair at this time.

He has in the past sat on Business, Innovation and Skills Committee (Jul 2015 to Oct 2016), Regulatory Reform (Dec 2012 to Mar 2015).

You can contact Richard Fuller in the following ways:

Website

http://www.richardfuller.org.uk/

Constituency

135 Midland Road, Bedford, MK40 1DN

Phone : 01234 261487

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 7012

Email : richard.fuller.mp@parliament.uk