Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Rebecca Harris MP

Constituency
Castle Point

Introduction

Rebecca Harris MP was born Rebecca Harris on 22 December 1967 in Windsor, England and is the Conservative MP for Castle Point.

Committees

Currently sitting on the Regulatory Reform (since October 2015), Rebecca Harris does not chair at this time.

She has in the past sat on Regulatory Reform (Dec 2012 to Mar 2015), Business, Innovation and Skills Committee (Jul 2010 to Mar 2015).

Interests

Rebecca Harris has the following specific interests :
Politics - Small business, education and skills, planning

You can contact Rebecca Harris in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 7206

Email : rebecca.harris.mp@parliament.uk