Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

The Lord Fink

Constituency
Life peer

Introduction

The Lord Fink was born Stanley Fink on 15 September 1957 , and is a Conservative Life peer sitting in the House of Lords since 18 January 2011.

Committees

Currently sitting on the Audit Committee (Lords) (since December 2014), Lord Fink does not chair at this time.

He has in the past sat on EU Financial Affairs Sub-Committee (Sep 2016 to Nov 2016), Refreshment Committee (Lords) (Feb 2014 to Dec 2014).

You can contact Lord Fink in the following ways:

Parliamentary

House of Lords, London, SW1A 0PW

Phone : 020 7219 5353

Fax : 020 7219 5979

Email : contactholmember@parliament.uk