Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

The Lord Stirrup GCB AFC

Constituency
Life peer

Introduction

The Lord Stirrup GCB AFC was born Graham Eric Stirrup on 04 December 1949 , and is a Crossbench Life peer sitting in the House of Lords since 28 January 2011.

Committees

Currently sitting on the EU External Affairs Sub-Committee (since June 2015), Lord Stirrup does not chair at this time.

He has in the past sat on House Committee (Lords) (May 2013 to Aug 2016).

You can contact Lord Stirrup in the following ways:

Parliamentary

House of Lords, London, SW1A 0PW

Phone : 0207 219 5353

Fax : 0207 219 5979

Email : contactholmember@parliament.uk