Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

The Lord Kerslake

Constituency
Life peer

Introduction

The Lord Kerslake was born Robert Kerslake on 28 February 1955 , and is a Crossbench Life peer sitting in the House of Lords since 17 March 2015.

Committees

Currently sitting on the Finance Committee (Lords) (since September 2016), Lord Kerslake does not chair at this time.

He has in the past sat on Administration and Works Committee (Lords) (Nov 2015 to Aug 2016).

You can contact Lord Kerslake in the following ways:

Parliamentary

House of Lords, London, SW1A 0PW

Phone : 0207 219 5353

Email : contactholmember@parliament.uk