Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Chris Davies MP

Constituency
Brecon and Radnorshire

Introduction

Chris Davies MP was born Christopher Paul Davies on 18 August 1967 in Swansea, Wales and is the Conservative MP for Brecon and Radnorshire.

Committees

Currently sitting on the Welsh Affairs Committee (since September 2017), Chris Davies does not chair at this time.

He has in the past sat on Environment, Food and Rural Affairs Sub-Committee (Feb 2016 to Mar 2017), Welsh Affairs Committee (Jul 2015 to May 2017), Environment, Food and Rural Affairs Committee (Jul 2015 to May 2017).

You can contact Chris Davies in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 8592

Email : chris.davies.mp@parliament.uk

Twitter

https://twitter.com/ChrisDavies_MP

Website

http://www.chrisdavies.org.uk/

Facebook

https://facebook.com/chrisdaviesmp/

Constituency

6 Market Street, Builth Wells, Powys, LD2 3AG

Phone : 01982 559180