Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Victoria Prentis MP

Constituency
Banbury

Introduction

Victoria Prentis MP was born Victoria Mary Boswell Prentis on 24 March 1971 in Banbury, England and is the Conservative MP for Banbury.

Committees

Currently sitting on the Justice Committee (since September 2017), Victoria Prentis does not chair at this time.

She has in the past sat on Statutory Instruments (Select Committee) (Nov 2015 to May 2017), Statutory Instruments (Joint Committee) (Nov 2015 to May 2017), Justice Committee (Jul 2015 to May 2017).

You can contact Victoria Prentis in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 8756

Email : victoria.prentis.mp@parliament.uk

Twitter

https://twitter.com/victoriaprentis

Website

http://victoriaprentis.com/