Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Steve Double MP

Constituency
St Austell and Newquay

Introduction

Steve Double MP was born Stephen Daniel Double on 19 December 1966 in St. Blazey, England and is the Conservative MP for St Austell and Newquay.

Committees

Currently sitting on the Transport Committee (since September 2017), Petitions Committee (since September 2017), Steve Double does not chair at this time.

He has in the past sat on European Scrutiny Committee (Nov 2016 to May 2017), Petitions Committee (Jul 2015 to May 2017).

You can contact Steve Double in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 4408

Email : steve.double.mp@parliament.uk

Twitter

https://twitter.com/stevedouble

Website

http://www.stevedouble.org.uk/