Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Martyn Day MP

Constituency
Linlithgow and East Falkirk

Introduction

Martyn Day MP was born Martyn Day on 26 March 1971 in Falkirk, Scotland and is the Scottish National Party MP for Linlithgow and East Falkirk.

Committees

Currently sitting on the Public Accounts Committee (since September 2017), Petitions Committee (since September 2017), Martyn Day does not chair at this time.

He has in the past sat on Petitions Committee (Oct 2016 to May 2017), Administration Committee (Jul 2015 to May 2017).

You can contact Martyn Day in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 5930

Email : martyn.day.mp@parliament.uk