Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Byron Davies MP

Constituency
Gower

Introduction

Byron Davies MP was born Byron Davies on 04 September 1952 in Swansea, Wales and is the Conservative MP for Gower.

Committees

Currently sitting on the Home Affairs Committee (since October 2016), Welsh Affairs Committee (since July 2015), Byron Davies does not chair at this time.

He has in the past sat on Armed Forces Bill Committee (Oct 2015 to Nov 2015).

You can contact Byron Davies in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 6295

Email : byron.davies.mp@parliament.uk

Twitter

https://twitter.com/byron_davies