Disclaimer In this beta version data has been captured from the initial report of proceedings (Hansard) which can be subsequently corrected, therefore it cannot be guaranteed to be 100% accurate. At this time deferred divisions are not included in the data sets. We use cookies to give you the best possible experience on our site. By continuing to use the site you agree to our use of cookies.
Thank you for you feedback!

Biography

Rebecca Pow MP

Constituency
Taunton Deane

Introduction

Rebecca Pow MP was born Rebecca Faye Pow on 10 October 1960 in Somerset, England and is the Conservative MP for Taunton Deane.

Committees

Currently sitting on the Environment, Food and Rural Affairs Committee (since July 2015), Rebecca Pow does not chair at this time.

She has in the past sat on Environment, Food and Rural Affairs Sub-Committee (Nov 2016 to Mar 2017), Environmental Audit Committee (Jul 2015 to Oct 2016).

You can contact Rebecca Pow in the following ways:

Parliamentary

House of Commons, London, SW1A 0AA

Phone : 020 7219 4831

Email : rebecca.pow.mp@parliament.uk

Twitter

https://twitter.com/pow_rebecca

Website

http://www.rebeccapow.org.uk/